Przejdź do treści
Proszę czekać...
plakat filmu Zemsta

Kino Helios zaprasza na przedfestiwalowe projekcje filmów z muzyką Wojciecha Kilara w reżyserii Andrzeja Wajdy. We wtorek 3 października o godz. 12.00 zobaczyć będzie można "Zemstę", a we środę o godz. 12.00 - "Ziemię obiecaną". Muzyka z tych właśnie filmów zagości na Koncercie finałowym 7 października w sali Bielskiego Centrum Kultury w wykonaniu orkiestry Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Adama Sztaby.

Bilety na seanse filmowe kupić można na stronie https://www.helios.pl/7,Bielsko-Biala/Repertuar/ 

Opisy filmów:

"Zemsta": Cześnik Raptusiewicz mieszkający po sąsiedzku w tym samym zamku ze znienawidzonym Rejentem Milczkiem, pragnie ożenić się z ponętną wdówką, Podstoliną. Świadom niedoskonałości swej urody i braku ogłady towarzyskiej prosi wezwanego na pomoc Papkina, aby go z nią wyswatał. Kreujący się na pożeracza niewieścich serc Papkin sam jest zakochany w Klarze, bratanicy Cześnika, tymczasem ona kocha z wzajemnością Wacława, syna Rejenta. Jednak ani Cześnik, ani Rejent nie zamierzają się zgodzić na ten związek, a wzajemną niechęć podsyca spór o mur graniczny. Aby pomieszać szyki Cześnikowi, Rejent wpada na szatański pomysł ożenienia Wacława z Podstoliną.

https://www.helios.pl/7,Bielsko-Biala/BazaFilmow/Szczegoly/film/29866/ZEMSTA---familijny---od-12-lat

"Ziemia obiecana" adaptacja powieści Władysława Reymonta. Film przedstawia kapitalistyczną Łódź z końca XIX w. Trzech zaprzyjaźnionych przemysłowców: Polak, Żyd i Niemiec, aby osiągnąć życiowy sukces, wyzbywają się młodzieńczych ideałów i przyjmują bezwzględne reguły świata, w którym najważniejszy jest pieniądz.

https://www.helios.pl/7,Bielsko-Biala/BazaFilmow/Szczegoly/film/29869/ZIEMIA-OBIECANA