Przejdź do treści
Proszę czekać...
zdjęcie

Robert Koźbiał

Dyrygent
altowiolista

Dyrygent, altowiolista. Prowadzi szkolną orkiestrę symfoniczną w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. 

Naukę gry na skrzypcach podjął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Bielsku-Białej. W 2008 roku ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie na wydziale instrumentalnym w klasie altówki. W czasie studiów uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich wybitnych profesorów altówki i kameralistyki.

Brał udział w licznych projektach z różnymi orkiestrami w kraju i za granicą, m.in. pod batutą Krzysztofa Pendereckiego, Gabriela Chmury, Mirosława Jacka Błaszczyka, Wojciecha Czepiela, Helmuta Rillinga, Carlosa Spierera, występując na uznanych festiwalach, jak: Festiwal Beethovenowski w Bonn, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Festiwal Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, Dni Muzyki Organowej w Krakowie, Festiwal Kompozytorów Polskich w Bielsku-Białej, Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie. Z Międzynarodową Orkiestrą NJO odbył tournée po Holandii i Belgii.

W roku 2018 ukończył dyrygenturę symfoniczno-operową na Akademii Muzycznej w Katowicach u prof. Mirosława Jacka Błaszczyka. Ponadto jest nauczycielem altówki i kameralistyki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, gdzie we wrześniu 2021 objął stanowisko dyrygenta szkolnej orkiestry symfonicznej. 

Artysta współpracuje także z orkiestrami na terenie województwa śląskiego, prowadzi Orkiestrę Ponticello, jest również organistą i dyrygentem chóru w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Bojszowach.