Przejdź do treści
Proszę czekać...
Wojciech Kilar podczas wywiadu telewizyjnego

Jak wyglądała współpraca Wojciecha Kilara z reżyserami, czy jego pomysły nie spotykały się z oporem twórców, cenzury? Jaki jest status muzyki filmowej, czy jest on równy muzyce koncertowej? Czym inspirował się Kilar, tworząc ścieżki dźwiękowe do filmów? Czy zdarzały mu się gorsze produkcje? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w filmie, udzielili ich wybitni artyści, często zaprzyjaźnieni z kompozytorem. Są wśród nich m.in. Kazimierz Kutz, Krzysztof Zanussi, Antoni Wit, Andrzej Wajda, Roman Polański, Kazimierz Kord, Marek Moś, Peter Jablonski, Sławomir Idziak, Fred Fuchs - producent Draculi

Książka stanowi zbiór osobistych rozmów przeprowadzonych przez Violettę Rotter-Kozerę z wybitnymi postaciami świata kultury. Z ich wspomnień, okraszonych licznymi anegdotami, wyłania się niezwykle intymny i urokliwy portret jednego z najbarwniejszych polskich kompozytorów. Z autorką rozmawiają: Roman Polański, Antoni Wit, Kazimierz Kutz, Kazimierz Kord, Fred Fuchs, Peter Jablonski, Sławomir Idziak, Ks. Jerzy Szymik, Marek Moś, Krzysztof Zanussi. 

Projekcja filmu "Kilar. Od awangardy do Hollywood" oraz promocja książki "Kilar. W bliskim planie" (reżyseria i autorstwo: Violetta Rotter-Kozera) odbędą się 5 października o godz. 15. w Kinie Helios przy ul. Mostowej 5. Spotkanie poprowadzi Dyrektor PWM, dr Daniel Cichy. Wstęp wolny.

Na zdjęciu; Wojciech Kilar na FKP w Bielsku-Białej 2012 rok. fot. Lucjusz Cykarski